Bilety na ich występy rozchodzą się szybciej niż na koncerty gwiazd. Ten chór śpiewa z sercem i tak, że ciarki przechodzą po całym ciele

Chóry najczęściej są kojarzone z nudnymi występami, ale po usłyszeniu tego chóru szybko zmienisz zdanie.

Koncerty chóralne wiązane są z religijnymi pieśniami, które są podniosłe, pełne patosu i natchnienia. Chóry są różne od przykościelnych grupek młodzieży i starszych osób, które wspólnie śpiewem ozdabiają liturgię. Są chóry półprofesjonalne, są też takie, w których mogą występować tylko najlepsi wokaliści z niesamowitą skalą głosu i umiejętnościami wokalnymi.

Wielkie kariery światowe robią często soliści, którzy na tle chóru popisują się wirtuozerią głosu. Ich nazwiska są znane na całym świecie – Luciano Pavarotti, Placido Domingo, Andrea Bocelli czy Jose Carreras, te nazwiska kojarzy każdy, nawet ten, kto niezbyt interesuje się światem muzyki poważnej i opery. Głównie dzięki ich romansom z muzyką popularną, gwiazdami popu czy rocka.

fanpop

By śpiewać w chórze trzeba mieć też umiejętność zachowania pokory i współpracy. Bo tylko dzięki zgraniu i wspólnej pracy chór może osiągnąć sukces. A taki niewątpliwie osiągnął chór Angel City Chorale, który założyła Sue Fink, autorka tekstów, muzyki i dyrygenta. Grupa zaczynała w 1993 roku z 18 chórzystami, teraz jest ich 160. Utalentowani wokaliści nie boją się sięgać po klasykę, ale i muzykę popularną, jazz, gospel czy folk.

Chór występował w najsłynniejszych salach koncertowych i zawsze przyciągał tłumy. Pełne sale i kolejki do posłuchania chóru są ogromne. Angel City zajmuje się także działaniami non-profit. Wspierają lokalną społeczność, działają na jej rzecz. Chór jest zbiorem ludzi, którzy kochają śpiew i dzielą się miłością z innymi. A swoją popularność wykorzystują, by pomagać innym. Czyż to nie jest wspaniałe? A do tego, śpiewają tak, że ciarki przechodzą po całym ciele.

Oto ich wersja piosenki zespołu TOTO Africa: 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : youtube.com, angelcitychorale.org

Reply