4-minutowa animacja o zakochanym chłopcu podbija internet. W ciągu kilku dni obejrzało ją ponad 20 milionów osób! Sprawdź, czy wzruszy i Ciebie

Miłość jest w życiu najważniejsza, ponieważ nadaje mu sens.

Bycie kochanym i odwzajemnianie tego uczucia, to najwspanialsza rzecz na świecie. Posiadanie ukochanej osoby sprawia, że wszystkie problemy blakną, a przeciwności losu stają się mniej przerażające. Niestety by cieszyć się szczęśliwym związkiem i wsparciem ukochanego, trzeba mieć najpierw odwagę po tę miłość sięgnąć.

Mówienie o uczuciach nie jest proste, zwłaszcza na początku znajomości. Strach przed uzewnętrznieniem swych emocji sprawia, że wielu ludzi nigdy nie zaczyna się ze sobą spotykać, ponieważ sparaliżowani strachem milczą i nic nie wiedzą o tym, że coś do siebie czują.

Zebranie się na odwagę i wyznanie miłości jest szczególne trudne dla nastolatków, którzy w okresie dojrzewania wszystko przeżywają mocniej. Problem ten zauważyli Beth David oraz Esteban Bravo, animatorzy ze studia Ringling College of Art na Florydzie i postanowili stworzyć animację pokazująca, jak trudno jest mówić o swoich uczuciach i je okazywać.

Jak sami twórcy przyznają, początkowo miała być to typowa animacja o chłopcu i dziewczynie, ale postanowili zmienić koncepcję. Beth i Esteban doszli do wniosku, że film powinien opowiadać o miłości homoseksualnej, ponieważ ujawnienie uczuć przez osoby o odmiennej orientacji, to bardzo poważny życiowy krok, wymagający wielkiej odwagi.

Nagranie zatytułowano „In a Heartbeat” i ma ono na celu zwiększyć tolerancję wobec osób kochających przedstawicieli tej samej płci, poprzez pokazanie, że miłość homoseksualna nie różni się od uczuć par heteroseksualnych. Środowiska LGBT są animacją zachwycone.

Film szybko rozprzestrzenił się po sieci, a jego odbiór jest różny: jednych 4-minutowa opowieść totalnie wzrusza, a innych złości i bulwersuje…. Ocena należy do Was.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : theguardian.com, youtube.com

Reply