Antonio zmarł w wieku 107 lat, ale przed śmiercią zdradził, że sekretem jego długowieczności był alkohol. Ile go pił?

Długie życie to wielki dar, ale nie wszystkim jest dane dożyć sędziwego wieku. Szczęście przyglądania się światu ponad 100 lat miał Antonio Docampo Garcia, który uważał, że na jego dobrą kondycję i długowieczność wpływ miało picie alkoholu.

Ogólnie picie alkoholu nie jest najzdrowsze dla człowieka, a zwłaszcza dla jego wątroby, ale spożywanie wina ma wiele pozytywnych skutków. Lampka tego trunku dobrze wpływa na pamieć i serce, a także obniża cholesterol czy działa przeciwnowotworowo. Co jednak się stanie jeśli będziemy pić aż 4 butelki wina dziennie? Jak pokazuje przykład Antonio, będziemy długo żyć, bo właśnie tyle wypijał ten leciwy Hiszpan.


wine-provides-longevity-p


O wyjątkowych przyzwyczajeniach Antonio opowiedział Manuel Docampo Lopez, jego syn. Podobno mężczyzna miał wypijać 4 butelki wina dziennie, dwie do obiadu i dwie do kolacji. Łącznie spożywał więc około 6 litrów dziennie, co daje niecałe 200 litrów miesięcznie. Jak staruszek mógł sobie pozwolić na taką obfitą konsumpcję? Otóż posiadał własną winnicę w miasteczku Ribadavia.

Antonio od lat pił dużo wina i czuł się świetnie

wine-provides-longevity


Podobno Antonio nie pijał zwykłej wody, lecz samo wino. Od lat powtarzał, że właśnie ten trunek dodaje mu sił i witalności. Trudno winom odmówić właściwi prozdrowotnych, ale 4 butelki dziennie wydają się już przesadą, więc chyba lepiej nie naśladować 107-latka.

W przypadku Antonio powiedzenie „Co za dużo, to nie zdrowo”, nie miało zastosowania

wine-provides-longevity-q

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : news.dose.com

Reply