Nie uwierzysz, że przez to możesz utyć i to sporo!

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które mają nawyk zażywania tabletek na nawet najmniejszą dolegliwość albo często kupujesz antybiotyki, szybko możesz odczuć tego negatywne skutki.

Możesz bardziej zaszkodzić swojemu organizmowi niż pomóc, a obok wszystkich negatywnych skutków, mniej znanym efektem ubocznym jest także przyrost masy ciała. Choć może to zaskakiwać, tak właśnie jest.

ant-1

Antybiotyki mogą powodować przyrost masy ciała

Według trenera gwiazd, Deanne Pandey, antybiotyki i proces uzdrawiania przez nie organizmu ma duże konsekwencje, gdyż niszczą one zarówno złe, jak i dobre bakterie. Wiadomo również, że odgrywają ważną rolę w regulacji greliny – hormonu, który kontroluje przyrost tłuszczu i uczucie głodu.

Nagromadzenie tłuszczu i spożywanie dużych ilości niezdrowej żywności prowadzi do otyłości, cukrzycy typu drugiego i stanów zapalnych w przewodzie pokarmowym. Ponadto, zażywanie leków ma też bezpośredni związek z układem pokarmowym. Według Deanne Pandey, osoby zażywające antybiotyki, które zabijają bakterie w jelitach, są jeszcze bardziej podatne na zakażenia. Drożdże prowadzą do zatrzymania wody w organizmie, co skutkuje utrudnionym eliminowaniem toksyn, zaburza wydzielanie hormonu tarczycy i powoduje zwiększony apetyt na cukier, co może prowadzić do przyrostu masy ciała i odkładania się tłuszczu zwłaszcza na brzuchu. Warto więc dowiedzieć się, jakie są najważniejsze wskazówki ułatwiające tracenie tłuszczu z brzucha.ant-2

Co należy zrobić?

Przede wszystkim trzeba zażywać antybiotyki tylko wówczas, gdy są one przepisane przez lekarza – samoleczenie się nimi jest bezwzględnym błędem. Oprócz tego trzeba stosować zdrową, ale pożywną dietę, która pomaga zwiększyć odporność, co zapobiega popularnym chorobom, a także regularnie ćwiczyć.

appetite-1238631_960_720

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.


źródło : familiasalud.com


Reply