Antyszczepionkowcy paskudnie szydzą ze studenta medycyny. Twierdzą, że jego rak to jego wina

Nikhil Autar miał 17 lat, gdy zdiagnozowano u niego białaczkę. 

Diagnoza była jak wyrok. Chłopak miał życie przed sobą i nagle dowiedział się, że tego życia może być bardzo mało. Sytuację pogarszał fakt, że nastolatkowi dawano tylko od 10 do 20 proc. szans na przeżycie. Nie pomagały żadne słowa pocieszenia. Nie znajdywał żadnej inspiracji w historiach ludzi, którzy będąc w tak samo beznadziejnej sytuacji, ostatecznie wychodzili z choroby. 

Słowa wszystkich wokół mnie były puste – mówił. 

Musiał popatrzeć na swoją sytuację z perspektywy osoby trzeciej. Rozpatrzył opcje, jakie mu pozostały i doszedł do wniosku, że musi zawalczyć o swe życie. Przeszedł niezliczone rundy chemii i dwa przeszczepy szpiku kostnego. Udało mu się, białaczka zaczęła się cofać. 

Leczenie zajęło osiem lat. To był bardzo długi i wyniszczający proces, co widać choćby po skórze mężczyzny okrutnie oszpecona. Wrócił z dalekiej podróży i postanowił pomóc innym. Zaczął studiować medycynę, by więcej dowiedzieć się o swym raku. Zaczął badać szczepionki przeciw rakowi. 

Uruchomił też bloga, na którym opisuje swą walkę z chorobą, dzieli się doświadczeniami i wspiera innych chorych. Mimo to ciągłe atakują go antyszczepionkowcy, którzy twierdzą, że sam wywołał swoją białaczkę, a jego rak, to jego wina. Internetowe trolle wykorzystały wizerunek studenta, w paskudnym memie. Zestawienie ma ukazywać wygląd chłopaka przed i po zażyciu szczepionek. 

Dla szyderców i fanatyków nie liczy się wcale, że Nikhil zachorował, gdy był nastolatkiem i nie śniło mu się nawet wtedy badanie raka. Jak mówi Autar uporczywie atakują go od lat, mało tego, manipulują faktami, a ludzie z zewnątrz nie znając jego historii, mogą z łatwością uwierzyć głupawe memy.

Zasadniczo powodem, dla którego ten mem we mnie uderzył, nie było to, że skrytykowało mój wygląd. Ale bardziej pomysł, że spowodowałem raka. Że w jakiś sposób na niego zasłużyłem i to jest coś, co często słyszysz od ludzi – powiedział Nikhil. 

Jak stwierdził w ten sposób atakowanych jest mnóstwo chorych. Antyszczepionkowcy wyżywają się jednak na nim w szczególny sposób, gdyż ma wiedzę medyczną i interesują go również szczepionki. Trudno uwierzyć, że ktokolwiek mógłby być tak paskudny, by oskarżać chorych, że sami wywołali swego raka. Trudno uwierzyć, a jednak. 


Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply