Tego dnia po raz pierwszy usłyszała głos ukochanego, ale nie spodziewała się, że powie coś takiego

Rozwój techniki pozwala ludziom w coraz skuteczniejszy sposób walczyć z ułomnościami, jednak to, co motywuje ludzi do łamania barier to najczęściej miłość!

Upośledzenie każdego z podstawowych zmysłów lub jego utrata jest dla człowieka tragedią. To dzięki zmysłom funkcjonujemy w społeczeństwie, mamy pracę. Życie bez któregoś ze zmysłów jest nie niemożliwe, ale uciążliwe, zwłaszcza gdy traci się dany zmysł. Kiedy człowiek rodzi się niewidomy czy głuchy uczy się jak wykorzystać pozostałe zmysły, by radzić sobie w życiu.

Osoby, które tracą wzrok czy słuch, są często zdezorientowane i mija wiele czasu, by nauczyły się żyć w nowych warunkach. Na szczęście myślenie o osobach niepełnosprawnych zmienia się i są oni coraz bardziej aktywni w społeczeństwie. Także pomagają w tym ułatwienia i zmiany, które są wprowadzane tak, by osoby niewidome, głuche czy niepełnosprawne ruchowo mogły poruszać się w przestrzeni miejskiej i być aktywne.

To bardzo ważne, by osoby niepełnosprawne nie czuły się osamotnione i opuszczone przez bliskich i znajomych. Życie układa się bardzo różnie, nigdy sami nie mamy pewności, że nie ulegniemy wypadkowi, że nasze dziecko nie będzie dotknięte jakimś brakiem.

 

Rozwój techniki pozwala na walkę z niepełnosprawnościami. Zwłaszcza jeśli chodzi o leczenie chorób słuchu. Coraz nowsze, bardziej czułe aparaty pozwalają na odzyskanie słuchu zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Zawsze w takiej chwili z oczu płyną łzy, zwłaszcza gdy słyszy się głos bliskich po raz pierwszy w życiu.

Tak było w przypadku Andrei Diaz, która po raz pierwszy usłyszała głos matki i chłopaka. Jednak nie sądziła, że usłyszy takie słowa.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wereblog.com, youtube.com

Reply