Zachowanie tego chłopczyka rozbawiło zwiedzających, lecz totalnie przeraziło kustoszów muzeum. Ten maluch zdecydowanie ma apetyt na sztukę….

Kontakt ze sztuką uczy dziecko wrażliwości na piękno.

Zadaniem rodziców jest pokazywanie dziecku świata. Jest to szczególnie ważne w pierwszych latach życia, gdy maluch jeszcze wszystkiego uczy się, bo wtedy nawet najbardziej oczywiste rzeczy, są dla niego czymś ciekawym i atrakcyjnym. Odkrywanie rzeczywistości, uczy maluchy funkcjonowania w otaczającym je świecie i zachowań społecznych.

Rodzice wychowując swoją pociechę, powinni zadbać o jej kontakt ze sztuką. Obcowanie z dziełami mistrzów, niesamowicie pobudzacza wyobraźnię i inspiruje młodego człowieka. Dorośli jednak powinni pamiętać, że dzieci są tylko dziećmi i nie zawsze będą kontemplować sztukę w taki sposób, jaki by sobie tego wszyscy życzyli.

Wizyta w muzeum jest ciekawą opcją spędzenia czasu, ale może szybko znudzić małe dziecko, któremu ciekawość nie pozwala grzecznie chodzić tylko po wyznaczonym terenie i trzymać się z dala od cennych eksponatów.

Wystarczy chwila nieuwagi, by maluch zrobił w muzeum coś, czego nie powinien.  Niedawno przekonała się o tym pewna mama z Azji. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : dailymail.co.uk

Reply