Wybierasz się na wakacje? Zrób zdjęcie pokoju, w którym zamierzasz spać. To może uratować czyjeś życie!

Fotografujesz podczas wakacji czy podróży służbowej hotelowy pokój, w którym śpisz? Gdy jego standard jest wysoki, czasem zdarza się zrobić taką fotografię, by później pochwalić się przed znajomymi. Przeważnie jednak nie zwracamy na niego uwagi. Zafascynowani wakacjami i mnóstwem miejsc do zwiedzenia nie zdajemy sobie sprawy, że niebezpieczeństwo może czaić się właśnie w pokoju.

Chodzi tu głównie o bezpieczeństwo najmłodszych. Okazuje się, że niektóre pokoje hotelowe są podglądane przez handlarzy ludźmi. Robią zdjęcia dzieciom w różnych pozycjach i wysyłają je pedofilom. Czasem kończy się to jeszcze gorzej. Dzieci zostają porywane i przez lata wykorzystywane seksualnie.

1


Takie przypadki odnotowywane są coraz częściej, dlatego postanowiono stworzyć pewną aplikację. Jest całkowicie darmowa. Pozwala przesłać zdjęcia pokoju, a następnie dopasowanie ich do bazy danych wykorzystywanej przez organy ścigania. To może pomóc zlokalizować miejsca, gdzie dochodzi do przestępstw seksualnych lub w razie porwania określić, gdzie ofiara przebywała po raz ostatni.

3


Na następnej stronie przeczytasz więcej na temat tej aplikacji! 

2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : storyfox.ru

Reply