Czy wiecie, ile aplikacji jest podpiętych do waszego Facebooka? Ich ilość przeraża, a co gorsza, część z nich gromadzi prywatne dane i je sprzedaje!

Portal Facebook ma ponad dwa miliardy użytkowników.

Wiele osób już nie wyobraża sobie życia bez portali społecznościowych, zwłaszcza bez Facebooka. Miliony osób codziennie umieszcza na swoich tablicach zdjęcia i wpisy, relacjonujące ich życie i życie ich bliskich. Niestety nie wszyscy zdają  sobie sprawę z tego, że informacje te są skrzętnie monitorowane i gromadzone, m. in. przez różnego rodzaju aplikacje.

 

Aplikacje zdecydowanie ułatwiają życie i zwiększają funkcjonalność urządzeń mobilnych. Za ich pośrednictwem można m. in. korzystać z usług bankowych, robić zakupy, słuchać muzyki, grać, liczyć, wyszukiwać informacji i oczywiście w dogodniejszy osób zapoznawać się z ofertą najróżniejszych firm.

Przeciętny użytkownik smartfona czy tabletu ma zainstalowanych kilkanaście aplikacji, które odpowiadają jego potrzebom i zainteresowaniom. Niestety oprócz oprogramowania zainstalowanego świadomie, na wielu urządzeniach znajdują się też aplikacje, o których właściciel sprzętu nie ma zielonego pojęcia.

 

Aplikacje kradną dane przez Facebook

Facebook jest kopalnią wiedzy o człowieku i jego życiu, dlatego trzeba regularnie monitorować ilość aplikacji połączonych z facebookowym kontem. Ostatnio około 50 milionów użytkowników Facebooka odkryło, że do swoich kont mają przypisane oprogramowanie, o którym nie mieli zielonego pojęcia!

Szczególną uwagę przykuła aplikacja z quizem osobowościowym „thisisyourdigitallife”, z której skorzystało 270 tysięcy osób. Ich dane zostały sczytane i uzupełnione o informacje o preferencjach ich znajomych (około 50 milionów ludzi), a następnie sprzedane!

Jak sprawdzić ilość aplikacji z logowaniem przez Facebook? Instrukcję znajdźcie już na drugiej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : thesun.co.uk

Reply