W Stanach Zjednoczonych zbudowano arkę według biblijnych instrukcji. Czy mamy spodziewać się potopu?

O potopie, Noe i jego arce słyszeli wszyscy: katolicy, wyznawcy innych religii i osoby niewierzące. Z powodzeniem motywy tej opowieści wykorzystali scenarzyści filmu „Evan Wszechmogący”, ale nie tylko oni postanowili zmierzyć się z biblijną historią, ponieważ arka powstała naprawdę. 

W lipcu tego roku w miejscowości Williamstown w stanie Kentucky ukończono budowę Arki Noego. Wskazówki, co do kształtu i sposobu budowy tego potężnego okrętu czerpano tylko i wyłącznie z Biblii, z szóstego rozdziału Księgi Rodzaju. Zrealizowania tak śmiałego przedsięwzięcia podjął się Ken Ham, stojący na czele kreacjonistycznej wspólnoty o charakterze chrześcijańskim o nazwie „Answers in Genesis” (Odpowiedzi w Księdze Rodzaju).


noahs-ark-of-kentucky-p


Według pomysłodawcy i realizatora tego projektu, miał on na celu pokazanie światu, że opowieść o gniewie Boga i pokornym Noe, który zabierając różne gatunki zwierząt na swą arkę spełnił wolę Pana i zapewnił ziemi po potopie odrodzenie, to nie metaforyczna przypowiastka, ale niezaprzeczalny fakt. Dowodem ma być to, że udało się zbudować okręt w taki sposób, w jaki miał to zrobić Noe.

Arka wielkością nie ustępuje dzisiejszym jednostkom pływającym

noahs-ark-of-kentucky-5


Arka ma 137 metrów długości, 14 metrów szerokości oraz 23 metry wysokości. Jej budowa pochłonęła aż 100 milionów dolarów. W środku konstrukcji urządzono muzeum, w którym atrakcję stanowią repliki postaci Noego, jego rodziny i wszystkich stworzeń, które miały być zabrane na pokład arki. Wśród figur znajdują się np. dinozaury, gdyż kreacjoniści są przekonani, że żyły w tamtych czasach i egzystowały na ziemi razem z ludźmi.

Każdy turysta chce mieć zdjęcie z wierną repliką biblijnej arki

Więcej zdjęć arki i jej wnętrza znajdziecie na kolejnych stronach artykułu. 

noahs-ark-of-kentucky-9

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : aol.com

Reply