Co zrobić, gdy zaatakuje cię pies? Te rady pomogą wyjść cało z zagrożenia

Psy to wspaniali towarzysze, którzy całe serce oddają swoim właścicielowi, czasami zdarza się, że widzą w innych zagrożenie i wtedy mogą zaatakować.

Nieważne czy jest to duży, czy mały pies, może mieć taki temperament, że nie odpuści i będzie się próbował ugryźć. Czasami robi to ze strachu, czasami uważa, że jest jedynym obrońcom właścicieli. Nie można też zapominać, że ludzie zapominają się i puszczają psy bez smyczy czy zabezpieczenia, a niestety popularne twierdzenie, że „mój pies nie gryzie” może zaskoczyć nie tylko pogryzionego, ale też właściciela.

 

 

A pogryzienie może mieć wiele konsekwencji, nie tylko zdrowotnych, ale też prawnych. Pies, który kogoś pogryzł, może zostać uśpiony, a właściciel pozwany na wielkie kwoty. Dlatego ważne jest, by zadbać i zabezpieczyć pupila, zwłaszcza gdy wiemy, że nie lubi obcych. A kiedy spotkasz obcego psa, który idzie i nie jest tobą zainteresowany, nie zaczepiaj go, a z pewnością niczym w niego nie rzucaj.

Pies od razu sygnalizuje, że wszedłeś na jego teren i czuje się zagrożony, a więc będzie atakował. Pies spina mięśnie, skupia wzrok i marszczy nos, stoi na sztywnych łapach i warczy i pokazuje kły. Taka postawa psa pokazuje, że pies może zaatakować. Co zrobić, by nie ucierpieć? Na kolejnej stronie poznasz nasze rady.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply