Jak poznać czyjąś prawdziwą osobowość i nie nabrać się na pozory? Jest na to sposób, nie łatwy, ale zawsze skuteczny

Żyjemy w czasach, kiedy ludzie kreują się, a nie są prawdziwi i autentyczni, jak więc sprawdzić, czy osoba, którą wpuszczamy w nasze życie, jest prawdziwa?

Byłoby wspaniale, gdyby od razu wiedzieć kto jet kim, jaką ma osobowość i co się po nim spodziewać. Nie zawsze też na tyle słuchamy naszej intuicji, by dobre pierwsze wrażenie nie zaślepiło nas. Możemy się wtedy zawieść czy to na polu zawodowym, czy uczuciowym. Pierwsze wrażenie jest ważne, ale to tylko najczęściej część i prawdy o danym człowieku.

Kto nie uległ pierwszemu wrażeniu? Pojawia się nowy pracownik czy chłopak/dziewczyna w klasie. Świetne ciuchy, fryzura, sypie żartami i błyszczy bystrością. Każdy chce, by to właśnie z nim się zaprzyjaźnił. Potem wybacza mu się drobne nietakty, wykonuje za niego obowiązki. I dopiero po czasie, dostrzega się, że ta osoba po prostu wykorzystuje wszystkich wokoło, a jej żarty to tylko wyśmiewanie innych.

Wtedy każdy zastanawia się, jak dał się tak łatwo oszukać. Co się stało, że przestał racjonalnie myśleć i dał się łatwo wykorzystać. To sprawia, że tracimy zaufanie do innych. Uważamy, że wszyscy są fałszywi i kreują swój wizerunek zamiast być sobą.

W wielu przypadkach tak jest, że ludzie tworzą i sztucznie podtrzymują opinie o sobie, które mają niewiele wspólnego z tym, jaki ktoś jest naprawdę. Każdy z nas, gdy chce komuś zaimponować wkłada najlepsze ciuchy, makijaż, dba o każdy szczegół swoje wyglądu i stara się zabłysnąć, być miły i po prostu zrobić dobre wrażenie. To normalne. Jednak takiego wrażanie nie da się utrzymać cały czas, jeśli nie jest szczere.

Jak sprawić, by ściągnąć maskę, za którą kryją się inni? Niezawodny sposób poznasz na kolejnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : lifehack.org

Reply