Wiedziałeś, że słonie są jedynymi zwierzętami, które mają bardzo silne więzi z babciami

Wielu z nas babcie kojarzy z wyśmienitymi obiadami, mądrościami życiowymi, które rozumiemy dopiero po latach. Ciepłymi kapciami i stówą ukrytkiem wciśnięta do kieszeni. Babcie wspierają matki i lubią kontakt z wnuczkami. W przeciwieństwie do świata zwierząt, gdzie młode są pozostawiane same sobie lub mogą liczyć jedynie na opiekę ojca lub matki. Dziadkowie czy babcie nie przykładają się do wychowania młodego pokolenia.

Zwierząt mają inne obyczaje niż ludzie, nawet te blisko z nami spokrewnione. Jednak jak się okazuje nie wszystkie.

animals-1509530_960_720


Jak dowodzą badania profesor Phyllis Lee, która od 40 lat zajmuje się słoniami, słonie mają bardzo silne więzi rodzinne, a babcie wspierają matki i pomagają  w wychowaniu młodego słoniątka!

elephants-88982_960_720


Co sprawia, że babcie są tak ważne? Duży wpływ na to ma hierarchia stada, najstarsza słonica jest głową rodziny, ona prowadzi stado do żywności i wody.

Babcie słonice także biorą czynny udział w ochronie maleństwa i pokazywaniu mu, jak radzić sobie w życiu. Co ciekawe, babcie słonice dbają, by to dzieci zjadły jako pierwsze. To fenomen w świecie zwierząt, najczęściej pierwszeństwo mają najsilniejsze osobniki.

elephants-382405_960_720

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply