Lubicie kreskówki w starym stylu? Oto Mr Hiccup, który rozbawi Was do łez!

Bajki są bardzo ważne w życiu dziecka: pokazują mu świat, rozwijają wyobraźnie, uczą prawidłowych postaw i zachowań. Każdy rodzic powinien więc dbać o jakość tego, co oglądają lub czego słuchają ich pociechy. 

Większość osób najlepiej wspomina bajki z własnego dzieciństwa. Uważa, że były mądrzejsze i bardziej dostosowane do umysłów dzieci niż te, na których wychowują się ówczesne maluchy. Trudno się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że dzisiejsze bajki zawierają więcej przemocy niż te, sprzed 20-30 lat. Również rozwój techniki znacząco zmienił charakter bajek, bo trudno porównywać Misia Uszatka, na którym wychowały się przedszkolaki w PRL-u z pokemonami, modnymi na początku tego stulecia. Jeśli tęsknicie za starymi bajkami, pełnymi humoru i przyjaźnie wyglądających postaci, to chcemy przedstawić Wam Mr. Hiccupa’a, czyli Pana Czkawkę.


Pan Czkawka to przyjazna postać, którą polubią dzieci i dorośli.

bajka-1


Zapewne nie wiele osób zna Pana Czkawkę, ponieważ bajka była realizowana 1983 roku we Włoszech przez firmę Italtoons Corporation. Polska w tamtym czasie pozostawała po drugiej stronie żelaznej kurty, w związku z czym bajka nie została sprowadzona do kraju nad Wisłą. Na szczęście zasoby Internetu, z których obecnie możemy korzystać, pozwalają nadrobić stracony czas i poznać zabawnego Pana Czkawkę.

Strzelanie z łuku + czkawka = kłopoty

bajka-2


Bajka Mr. Hiccup opowiada o życiu człowieka, który ma przewlekłą czkawkę. Niestety jest to dość uciążliwa przypadłość, co prowadzi do wielu kłopotliwych sytuacji. Oczywiście sytuacje te, są kłopotliwe dla Pana Czkawki, zaś dla widza są powodem do śmiechu. Główny bohater stara się przezwyciężyć swoją dolegliwość, szukając nowego sposobu w każdym odcinku, lecz niestety nic nie działa na uporczywe czkanie.

Pan Czkawka zawsze cało wychodzi z opresji.

bajka-3


Bajka o Panu Czkawce jest zupełnie inna od współcześnie prezentowanych w telewizji kreskówek. Jest przyjemna i lekka w odbiorze, ponieważ nie przytłacza przesadzoną grafiką, pędzącą akcją czy wymuszonym humorem. Jest to bajka w starym stylu, którą każdy rodzic bez obaw może puścić swojemu dziecku.

Pana Czkawkę można oglądać w każdej wersji językowej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : taringa.net

Reply