Aby zachować młodość i urodę, wstrzykuje sobie w skórę syberyjską bakterię mającą 3,5 miliona lat! Myślicie, że coś jej jeszcze pomoże?

Ludzie od lat szukają recepty na młodość i długowieczność.

Podobno najważniejsza jest dieta i zdrowy styl życia. Jeśli to nie pomaga, korzystają z dobrodziejstw współczesnej medycyny. Przydaje się chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna. Dzięki pewnym zabiegom i operacjom można poprawić wygląd skóry, usunąć opadające powieki czy ujędrnić całe ciało.

W 2009 roku szef Wydziału Geologicznego Uniwersytetu Moskiewskiego, dr Anatoli Brouchkov odkrył we wiecznej zmarzlinie w Republice Sakarskiej (góra Ulakhan Suullur) nieznaną dotąd bakterię. Oszacowano, że Bacillus F ma 3,5 miliona lat! Nieco podobna bakteria została odkryta już wcześniej przez innego syberyjskiego naukowca, Władimira Repina w mózgu martwego mamuta.

Przeprowadzono liczne eksperymenty na Bacillus F i udowodniono, że znacznie wzmacnia układ odpornościowy, poprawia płodność oraz wydłuża życie. Badania na myszach i muszkach owocowych to potwierdziły. Eksperymenty na ludzkich erytrocytach i leukocytach były również bardzo optymistyczne. Naukowcy są bardzo zadowoleni i przekonują, że w przyszłości bakterie te mogą znacznie poprawiać stan zdrowia ludzi. Na razie potrzeba jeszcze wiele prób i badań, ponieważ nie do końca są znane mechanizmy działania tych mikroorganizmów.

Przejdź na kolejną stronę i dowiedz się więcej. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : elitereaders.com

Reply