Tych 10 rzeczy sprawia, że twoje mieszkanie jest zabałaganione. Jest na to prosta rada!

Nieważne, jak bardzo się staramy, są miejsca w domu, które bałaganią się szybko. Dodatkowo często nawet wówczas, gdy się staramy, efekt jest mizerny i dom nie wygląda jak z magazynów. Możemy zainwestować w najdroższego projektanta, zamówić płytki prosto z Włoch i meble za grube tysiące. Jednak jeśli nie zadbamy o szczegóły, to wszystko i tak będzie wyglądało fatalnie.

A wystarczy kilka prostych sztuczek. Gdy się do nich zastosujesz, przekonasz się, że twój dom będzie wyglądał idealnie.1. Magnesy na lodówkę

Wiadomo, jest to najlepsze miejsce na przekazywanie informacji czy przypięcie ulubionego przepisu. Jednak tym sposobem sprawiasz, że kuchnia wygląda na zaniedbaną. Znajdź kawałek ściany i przymocuj do niej tablice magnetyczną oraz kup takie same magnesy. Będzie to wyglądać jak zaplanowane miejsce, a nie słup ogłoszeniowy po wyborach.

1


2. Pamiątki z wycieczki

Muszelki, figurki czy inne drobiazgi są niewątpliwie ważną pamiątką po wakacyjnych wycieczkach, ale powodują chaos i bałagan na półkach. Są dwa rozwiązania: a każdego miejsca przewieź podobną rzecz np. zbieraj aniołki, albo figurki znanych budowli, albo swoje wspomnienia zamknij w pudełku opisanym datą.

2


3. Chemia w kuchni

Zamiast stawiać wielką butelkę płynu, przelej ją do ładnego dozownika. Dopasowany do stylu kuchni będzie kolejną ozdobą.

3


4. Deska do prasowania

Nie może stać się stałym elementem wystroju pokoju. Wiadomo, rano lepiej jest mieć sprzęt pod ręka. Jednak warto zainwestować w schowaną deskę, lub znaleźć jej miejsce, gdzie będzie składana.

4


5. Buty w przedpokoju

Nic nie zrobi gorszego wrażenia na gościach niż rozrzucone buty. Wystarczy naleźć odpowiednią szafkę i tam chować obuwie.

5

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply