Odważny i pomysłowy pilot zbudował nietypowy balon, inspirowany bajką „Odlot”. Efekt jego pracy jest zachwycający!

Współczesne animacje dla dzieci znajdują liczną widownię, nie tylko wśród najmłodszych. Dorośli również z chęcią oglądają bajki, ponieważ przedstawiony w nich świat i historie trafiają także do nich i przykuwają ich uwagę. Czasem dorośli są tak bardzo zafascynowani rzeczywistością bajki, że starają się przenieść jej realia do realnego świata. Efekt? Sami zobaczcie. 

Simon Askey to człowiek, który postanowił zbudować balon i nic w tym nie byłoby dziwnego gdyby nie to, że balon był inspirowany animacją „Odlot” (oryginalny tytuł „Up”), bajką będącą dziełem dwóch wytwórni, Pixar i Disney. Bohaterem tej kreskówki jest uroczy 70-letni senior, który rusza w podróż. Środkiem lokomocji jest jego własny dom, do którego przywiązał setki balonów, dzięki temu ten unosi się i zabiera emerytowanego sprzedawcę w dalekie miejsca.


balon-pas


Oskarowe dzieło „Odlot”, oprócz dużej dawki dobrych żartów, kojarzy się z ogromną ilością kolorowych balonów, które unosiły dom Carl’a Fredricksen’a. Latający przy pomocy balonów budynek to chyba najsłynniejszy kadr z bajki, który trafił na plakaty i afisze. Nic więc dziwnego, że zawodowy pilot balonów zapragnął, by odbyć przelot czymś podobnym. Efekt okazał się oszałamiający.

Niestety wykonanie takiego balonu jest znacznie trudniejsze niż jego namalowanie

balon-4


Balon rodem z dziecięcej animacji to potężna konstrukcja, którą tworzy około 600 małych baloników. Są one przyszyte do materiału tworzącego czaszę całego balonu, którą wypełnia się gorącym powietrzem. Model nosi nazwę  Cameron TR-84 i był jednym z 40 balonów, które można było podziwiać na festiwalu Canberra Balloon, obywającego się pod koniec marca w Australii.

Największe wrażenie balon robi gdy zapada zmrok

balon-1


Podczas festiwalowego tygodnia balon Simona można było oglądać wielokrotnie, podczas jego licznych przelotów. Obecność tej niezwykłej konstrukcji latającej zawsze przyciągała rzesze ludzi, którzy z zaciekawieniem robili zdjęcia, a później chętnie dzielili się wrażeniami na portalach społecznościowych, dzięki czemu balon stał się słynny na cały świat.

Balony w locie to piękny widok

balon-3


Simon planuje już kolejne loty. Ma nadzieje, że w najbliższej przyszłości uda mu się wybrać do Japonii i wznieść się na błękit tamtejszego nieba. Zapewne gdziekolwiek się pojawi, przyciągnie tłumy gapów, którzy będą mu zazdrościć, że może latać w tak niezwykłym wehikule.

Cameron TR-84 w locie zachwyca nie tylko fanów bajki „Odlot”

balon-2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : aol.com

Reply