Bamboo Bike to ekologiczne rowery z Ghany, które nie tylko dbają o środowisko, ale także zmieniają na lepsze życie wielu ubogich społeczności

Proste pomysły bywają najtrafniejsze, trzeba tylko mieć odwagę je realizować.

Kreatywność i pomysłowość ludzka zmienia świat, dlatego warto wspierać inicjatywy i ludzi, którzy swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami sprawiają, że rzeczywistość staje się coraz lepsza. Czasem nowości mogą budzić obawy i niechęć, ale niektóre projekty od razu można ocenić jako trafione.

Na uwagę zasługuje projekt Bamboo Bike z Ghany, który niesie ze sobą więcej dobrego, niż na pierwszy rzut oka może się wydawać. Działalność Bamboo Bike wpływa bowiem pozytywnie na kilka aspektów rzeczywistości, realnie zmieniając życie wielu ludzi.

Pod nazwą Bamboo Bike kryje się firma produkująca rowery z wykorzystaniem bambusa. Jej twórcą jest Bernice Dapaah, młoda, odważna i inteligentna kobieta, która przekonała już tysiące ludzi, że jej ekologicznym produktem warto się zainteresować.

Więcej o bambusowych rowerach i o tym, jak ich produkcja zmienia świat, przeczytacie na kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : curioctopus.it, ghanabamboobikes.org, youtube.com

Reply