Bamboo Bike to ekologiczne rowery z Ghany, które nie tylko dbają o środowisko, ale także zmieniają na lepsze życie wielu ubogich społeczności

Funkcjonowanie Bamboo Bike zmienia świat na lepsze. Po pierwsze produkcja rowerów walczy z ubóstwem i bezrobociem w Ghanie. Jedna fabryka rowerów zatrudnia 35 osób (kobiety i mężczyzn, głównie jest to niewykwalifikowana młodzież). 25 osób zajmuje się samą produkcją rowerów, zaś 10 osób to rolnicy dostarczający bambus.

W ramach firmy działa Bamboo Bike Academy, która organizuje 200 godzinne kursy z produkcji, montażu i serwisowania bambusowych rowerów. Dzięki temu ludzie zdobywają usystematyzowaną wiedzę, która pozwoli im dobrze wykonywać pracę.

Obecność Bamboo Bike pozwala walczyć z ubóstwem w Ghanie, która należy do najbiedniejszych krajów świata. Miejsca pracy przy produkcji rowerów pozwalają lokalnym społecznościom rozwijać się, zaś funkcjonowanie firmy przynosi zyski w postaci podatków oraz wpływów z eksportu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : curioctopus.it, ghanabamboobikes.org, youtube.com

Reply