Bamboo Bike to ekologiczne rowery z Ghany, które nie tylko dbają o środowisko, ale także zmieniają na lepsze życie wielu ubogich społeczności


Po drugie Bamboo Bike to rozwiązanie problemów mieszkańców Ghany, którzy mieszkając w odległych wioskach, mają bardzo utrudniony dostęp do miast. Fatalna komunikacja i brak pieniędzy na samochody prywatne, odcinają wiele dzieci od rzetelnej edukacji, zaś lekkie bambusowe rowery zapewnią wszystkim darmowy transport.

Zwiększona mobilność Ghańczyków nie tylko pozwoli na lepszą edukację dzieci, ale także przyczyni się do wzrostu gospodarczego, ponieważ zwiększy się dostęp do wielu usług i towarów, a także pojawią się nowe miejsca zbytu dla lokalnych produktów.

Widać więc, że istnienie Bamboo Bike przyczynia się do rozwiązywania aż trzech problemów społecznych w Ghanie: ubóstwa, migracji ze wsi do miast i wysokiego bezrobocia. Dodatkowo produkcja bambusowych rowerów jest ekologiczna, co jest kolejnym niewątpliwym plusem projektu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : curioctopus.it, ghanabamboobikes.org, youtube.com

Reply