Kiedy zobaczyła tą kupkę nieszczęścia, w środku nocy otwarła swój salon dla psów i zajęła się nieszczęśnikiem

Psy, które potrzebują stałej opieki, kiedy zostają porzucone, cierpią, przez ludzką znieczulicę i brak myślenia.

Wiele ras psów powstało na przestrzeni wieków, by nie tylko towarzyszyć człowiekowi, ale także, by być piękne. Niestety wiele osób okazuje się bezdusznych i kiedy ich piękny i rasowy pies zaczyna krzyżować plany na wakacje, niszczy meble, zostaje przez ludzi porzucony. A są rasy, których sierść musi być dokładnie pielęgnowana i zadbana, bo inaczej zmienia się w sfilcowane placki.

I w takich przypadkach nie chodzi już tylko o wygląd psa, ale o to, że sierść, która jest brudna i zbita sprzyja rozwojowi pasożytów, stanów zapalnych. Sprawia, że nie rak każdy ruch boli. Opuszczone i pozostawione same sobie zwierzęta cierpią podwójnie, bo odczuwają stratę człowieka, który tak wiele dla nich znaczył, ale też codziennie chodzą głodne i nękane przez choroby.

Kiedy para z Oviedo jechała późną nocą drogą, zobaczyła jakieś stworzenie na poboczu. Dopiero gdy się zatrzymali, zobaczyli, że to pies! Jego futro było tak splątane i brudne, że aż to przeraziło parę. Zabrali ze sobą te małe nieszczęście i napisali w mediach społecznościowych, że nie wiedzą nawet jak mu pomóc, jak rozczesać to futro. Wpis przeczytała Kari Falla, która ma salon kosmetyczny dla zwierząt. Natychmiast napisała, żeby para przyjechała do niej!

Nie przejmowała się, że jest środek nocy, tylko otworzyła salon i czekała na psiaka. Jak sama potem powiedziała:

Wiedziałam, że jest źle, ale nic nie przygotowało mnie na to, co zobaczyłam. Pies śmierdział okropnie i nie mógł chodzić.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : boredpanda.com

Reply