Kobieta poszła do lekarza z bólem brzucha. Ten, gdy zobaczył prześwietlenie od razu wysłał ją na blok operacyjny i do psychiatry

Choroby psychiczne są bardzo podstępne, można normalnie funkcjonować, aż do czasu, gdy wszystko wyjdzie na jaw.

Kiedy słyszymy o osobach chorych psychicznie mamy przed oczami obraz człowieka w piżamie, który biega i opowiada niestworzone historie albo siedzi w kącie i nie mówi nic. To bardzo stereotypowe myślenie, ponieważ osoba chora może bardzo dobrze funkcjonować w społeczeństwie. Są też przypadki, kiedy chory nawet nie wie, że na jego zachowanie wpływa schorzenie.

W różnych schorzeniach psychicznych postępowanie jest odmienne. Czasami wystarczy leczenie, rozmowa z psychologiem czy psychiatrą, by poradzić siebie z kłopotem. Jednak bywa, że choroba jest na tyle poważna, że potrzebna jest długotrwała opieka specjalistów, by zadbać o zdrowie, ale też bezpieczeństwo danej osoby.

Osoba chora psychicznie często jest bowiem zagrożeniem dla samej siebie. Autoagresja, która może się różnie objawiać, bywa także bardzo niebezpieczna. Człowiek okalecza siebie, ponieważ nie może sobie poradzić z problemami. Nie ważne, że dla innych te problemy to błahostki.

Poważnym zagrożeniem jest choroba psychiczna, o której nie ma się pojęcia. Ponieważ nieświadomie może zrobić krzywdę sobie i innym. Na taką właśnie chorobę cierpiała 43-latka, która trafiła do szpitala. Od lat uskarżała się na bóle brzucha i kiedy wreszcie poszła do lekarza, ten nie miał wątpliwości, że kobieta jest chora i to poważnie.

Na następnej stronie zobaczysz, co takiego znaleziono w brzuch kobiety.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply