Robisz którąś z tych 5 rzeczy po posiłku? Przeproś za nie swoje ciało i natychmiast z nich zrezygnuj

Każdy ma swoje nawyki.

Przyzwyczajenia rządzą nami i w pewnym stopniu odpowiadają za to, jak widzą nas inni. Nietuzinkowe zwyczaje mogą wyróżniać ludzi z szarego tłumu, sprawiać, że jesteśmy wyjątkowi. Nawyki wrastają w ludzi, tak jakby miały korzenie, bardzo trudno nam się z nimi rozstać, nawet jeśli wiemy, że są szkodliwe. Wszystkie nałogi mają swój początek w złych przyzwyczajeniach.

By się ich pozbyć potrzeba silnej woli, wsparcia bliskich, a czasem i psychologów. Im gorsze nasze nawyki, tym szybciej wchodzą nam w krew. Niektóre z nich potrafią być ekstremalnie irytujące. Te drobne wady i przywary potrafią rozbijać związki, niszczyć od środka wszystko to, co piękne i dobre. Złe przyzwyczajenia doprowadzają do ruiny nie tylko nasze relacje, niszą również nasze zdrowie, choć bardzo często nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Poniżej znajdziecie listę 5 czynności, których pod żadnym pozorem nie można wykonywać bezpośrednio po jedzeniu. Kto by pomyślał, że mogą być aż tak szkodliwe?

5 rzeczy, których nie wolno robić bezpośrednio po posiłku

1. Palenie 

Wszyscy palacze zdają sobie sprawę, że każdy wypalony papieros odbiera im zdrowie i życie. Nie każdy wie, jednak, że kiedy wypala jednego po jedzeniu, to tak jakby spalił 10. Ludzki organizm w trakcie trawienia pobiera znacznie więcej tlenu niż normalnie. Wraz z nim do naszego wnętrza trafiają rakotwórcze substancje w dawkach dużo większych niż zwykle.

2. Jedzenie owoców

Owoce najlepiej spożywać na pusty żołądek. To wtedy organizm najlepiej je trawi i przyswaja cukry, błonnik i inne wartości odżywcze, które zawierają. Zjedzone po głównym posiłku, nie dość, że nie przyjmują się najlepiej, to jeszcze wywołują zgagę i niestrawność.

Zajrzyj na następną stronę i dowiedz się, z jakich jeszcze nawyków powinieneś zrezygnować.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : houseandfamilytips.com

Reply