BHP to pojęcie, które dla tych fachowców nie istnieje. Oni nie boją się ani ciężkiej pracy, ani śmierci 

Dobry pracownik, to żywy pracownik.

Świat zdaje się nieustannym placem budowy, ponieważ ludzie cały czas wznoszą nowe budynki, kładą drogi czy stawiają mosty. Zadania te są bardzo skomplikowane, a ich realizacja kosztowna, dlatego w budownictwie powinni pracować logicznie myślący i odpowiedzialni ludzie, ale rzeczywistość jest nieco inna.

Powszechnie utarło się, że do machania łopatą i noszenia cegieł nie trzeba być wybitnie inteligentnym i to zadania dla osób, które szkołę omijały szerokim łukiem. To błędne przekonanie sprawiło, że budowy wypełniły się osobami, którym brak zdrowego rozsądku i wyobraźni.

Aby być dobrym budowniczym trzeba przede wszystkim logicznie myśleć i co nieco znać się na prawach fizyki, która jest kluczowa przy wznoszeniu wielu konstrukcji. Dodatkowo trzeba być zorganizowanym i umieć przewidywać zagrożenia.

Plac budowy to bardzo niebezpieczne miejsce, dlatego na każdej powinien znajdować się specjalista od bezpieczeństwa i higieny pracy. Taki człowiek ma za zadanie sprawdzać, czy ryzyko doznania wypadku podczas pracy zostało zredukowane do minimum.

Pomimo obecności inspektorów BHP i wprowadzeniu w życie mnóstwa restrykcyjnych przepisów, wiele obiektów jest wznoszonych w skandalicznych warunkach, zagrażających życiu budowlańców, którzy również  sami często nie za bardzo dbają o swoje bezpieczeństwo.

Zapraszamy na kolejne strony, gdzie znajdziecie galerię zdjęć pokazujących, że brak myślenia na placu budowy to czyste igranie ze śmiercią.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : ratemyjob.com, dumpaday.com

Reply