Po raz pierwszy udało się sfilmować białe żyrafy w ich naturalnym środowisku! To bardzo niecodzienny widok

Mutacje genetyczne mogą dotykać wszystkie żywe organizmy, zarówno ludzi, jak i rośliny czy zwierzęta.

Afryka to kontynent, na którym żyje wiele pięknych i unikatowych zwierząt. Nic więc dziwnego, że przyrodnicy od dziesiątek lat w poszukiwaniu wyjątkowych stworzeń, penetrują bezkresne sawanny wzdłuż i wszerz, zaglądając pod karzy krzak i kamień. Efekt? Odkrycie dziesiątek nowych gatunków zwierząt.

Jednym z najbardziej charakterystycznych afrykańskich zwierząt jest żyrafa. To ssak parzystokopytny i najwyższe zwierze na naszej planecie, którego długość szyi wynosi 5-6 metrów! Te potężne zwierzęta są roślinożerne, a same ważą od 800 kilogramów do 1600 kilogramów.

Spotkanie żyrafy na sawannie w Kenii nie jest niczym niezwykłym, ale czymś absolutnie wyjątkowym jest spotkanie białej żyrafy i z młodym, jak wspólnie skubią sobie liście akacji!

Te niezwykłe żyrafy najprawdopodobniej chorują na albinizm, czyli brak im enzymu tyrozynazy, który jest odpowiedzialny za pigmentacje skóry lub cierpią na mutację genetyczną zwaną białaczką, kiedy to melanina barwiąca skórę i futro, w ogóle nie jest produkowana.

Nietypowe białe żyrafy sfilmowano w chronionym obszarze Ishaqbini Hirola Conservacy, położonym w hrabstwie Harris. Do tej pory nie udało się uwiecznić takich żyraf na taśmie, choć widziano je w Tanzanii i Kenii na początku 2016 roku

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : deadbees.net, youtube.com, wikipedia.org

Reply