Ten lisek jest bardzo nietypowy, ma białe umaszczenie… Coś pięknego!

Białe lisy są zazwyczaj spotykane w Eurazji oraz na Grenlandii.  Są to tzw. lisy polarne. Te, które widzimy w Europie czy w Ameryce Północnej są przeważnie koloru rudego, jednak występują pewne wyjątki. Na skutek mutacji genetycznej kolor futerka może się zmienić i przybrać jasną barwę tak jak w tym przypadku.

Zobaczcie niesamowitego białego liska i jego uroczą właścicielkę.

Lis Railay jest najładniejszym zwierzęciem jakie kiedykolwiek widziałam. Gdy spotkałam do po raz pierwszy, był niewiele mniejszy od podkładki pod mysz komputerową. Kilka miesięcy później, stał się kochanym domatorem. Szybko rósł i stawał się coraz piękniejszy. Potrafił wykonywać mnóstwo fajnych sztuczek.Teraz ma pięć miesięcy i wielu zwierzęcych przyjaciół.

1Szybko urósł. Obecnie waży ponad 5 kilogramów, jest niemalże tak duży, jak inni czworonożni domownicy.

2Mimo że jest lisem, ma białe umaszczenie futra. Wygląda bajecznie! 

3Dzikie lisy, rzadko są trzymane jako zwierzęta domowe, ale Rylai to wyjątek. Doskonale się zaklimatyzował i jest mu z nami dobrze!

4Kiedy jest zmęczony, kocha uciąć sobie krótką drzemkę. 

6 7 8Oglądnij ten słodki film i zachwyć się tą uroczą rodziną.

 

Ludzie mówią, że listy to przebiegłe stworzenia, ale Rylai jest zdecydowanie najłagodniejszym zwierzęciem, jakie kiedykolwiek widziałem. Oglądanie go jak bawi się z siostrą, jest takie słodkie.

Aby zobaczyć jak dorasta Rylei, śledź jego profil na Facebooku i Istagramie. Podziel się też tym materiałem filmowym ze znajomymi.

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply