Ma tylko 10 lat, a wymyślił czujnik, który może uratować życie tysięcy dzieci przed śmiercią w autach rodziców

By zostać wynalazcą, wystarczy czasem pomysł, zgodnie z zasadą, by problem, który ciężko rozwiązać, przedstawić komuś, kto nie ma o tym pojęcia i z pewnością znajdzie rozwiązanie.

Prawdziwą plagą, która zbiera na całym świecie żniwo dziecięcego życia, jest przegrzanie. Nierozważni rodzice, czasem zabiegani, nie pomyślą i zostawią dziecko w aucie. I chociaż początkowo resztki klimatyzacji wystarczają, to w upalny dzień wysoka temperatura w kilka chwil może skoczyć nawet do kilkudziesięciu stopni. Maluch nie ma szans, szybko dostaje udaru i niestety na pomoc jest już za późno.

Today Show

 

Bezmyślność dorosłych jest tu główną winą. Nie można zakładać, że wejdzie się do sklepu tylko na chwilę i zaraz wyjdzie. Nigdy nie wiadomo, jaka będzie kolejka, co się stanie. A w przypadku małych dzieci decydują minuty. Wie o tym doskonale zaledwie 10-letni Bishop Curry. Chłopak każdą wolną chwilę spędza na budowaniu i wymyślaniu coraz to nowych wynalazków. Kiedy w zeszłym roku z przegrzanym aucie zmarło dziecko sąsiadów, chłopak postanowił zrobić coś, by zapewnić dzieciom bezpieczeństwo.

 

A o autach wie bardzo wiele, jego ojciec jest inżynierem w fabryce Toyoty i z synem potrafi godzinami rozmawiać o samochodach, ich budowie i właściwościach. Bishop wymyślił czujnik, który bada temperaturę w aucie i jeśli jest za wysoka, czujnik alarmuje rodziców oraz odpowiednie służby. Wynalazek musi zostać jeszcze odpowiednio dopracowany, ale chłopak z pomocą ojca cały czas go udoskonala.

 

To niesamowite i bardzo budujące, że chłopiec, który mógłby się interesować tylko sobą, myśli o polepszaniu życia innych ludzi. Czujnik z pewnością pomoże uniknąć wielu tragedii. Jak mówi ojciec chłopca, teraz ludzie są zabiegani, mają na głowie tysiące spraw i cichutko śpiące dziecko na tylnym siedzeniu może zostać niezauważone.

Cóż, lepiej myśleć i nie zwalać wszystkiego na maszyny, ale każda pomoc i możliwość uratowania życia dziecka jest na wagę złota.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : youtube.com

Reply