8 błędów makijażu, które cię postarzają. Sprawdź, czy je popełniasz

Make-up może sprawić, że kobieta będzie wyglądała olśniewająco, może także jej zaszkodzić i dodać lat.

Kobiety nakładają makijaż, by czuć się pewniej, piękniej. Najlepszy makijaż to ten, który maskuje niedoskonałości i wydobywała zalety, ale nie zawsze się to udaje. Czasami nieumiejętne nakładanie kosmetyków albo zły wybór co do koloru i ilości warstw sprawia, że kobiety nie wyglądają ładnie i promiennie.

 

Dzięki makijażowi można także oszukać metrykę. Młode dziewczyny nakładają makijaż tak, by czuć się doroślej, pewniej, bardziej kobieco. Jednak przychodzi wiek, kiedy postarzanie się makijażem jest nie na miejscu i wręcz trzeba z niego zrezygnować, by nie wyglądać na zmęczoną życiem. Przekonaj się czego unikać, jeśli nie chcesz, by makijaż dodawał ci lat.

1. Puder – za dużo i zły kolor

Podkład czy płynny puder ma wyrównywać kolor skóry, ukryć niedoskonałości. Jeśli nałożysz zbyt ciemny puder i to w nadmiarze podkreślisz zmarszczki i cienie. Lepiej wybierać podkłady rozświetlające, dające wrażenie świeżej i promienistej cery.

2. Nadmiar tuszu na dolnych rzęsach

Delikatne podkreślenie rzęs jest jak najbardziej wskazane, nadaje głębi spojrzeniu, ale nie można przesadzać i nakładać takich warstw, że aż ciąży. Nie można nakładać grubej warstwy na krótkie i niewielkie rzęsy, bo sprawia to, że nie wyglądają najlepiej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply