8 błędów kierowców, które są najczęściej popełniane nie tylko przez nowicjuszy. Ile z nich masz na sumieniu?

Drogi są pełne aut, teraz wiele osób ma prawo jazdy, ale okazuje się, że nie potrafi jeździć.

Na bezpieczeństwo jazdy wpływa bardzo wiele czynników. Wzmożony ruch, niewłaściwa prędkość, złe warunki atmosferyczne to tylko niektóre przyczyny wypadków. Najczęściej powód wypadku jest bardzo błahy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że w prosty sposób można było zapobiec nieszczęściu i sprawić, że każdy dojechałby bezpiecznie do celu.

 

Nie każdy, kto ma prawo jazdy, powinien siadać za kółkiem. Nie mówimy tu o ekstremalnych przypadkach, gdy kierowca sięga po alkohol czy narkotyki. Jednak nawet podstawowe umiejętności trzeba szkolić i poprawiać, a największym błędem jest poczucie, że jest się królem szos i potrafi się jechać z zamkniętymi oczami. Poznaj najczęstsze błędy kierowców i wystrzegaj się ich na drogach.

 

Nieprawidłowa pozycja za kierownicą

Okazuje się, że 75% wszystkich kierowców siedzi nieprawidłowo. A to może nie tylko powodować bóle pleców i napięcie mięśni, ale też doprowadzić do ograniczonej widoczności kierowcy i poważnych urazów w trakcie wypadków. Kierowca powinien siedzieć wygodnie, na tyle wysoko, by widzieć drogę przed nim, być oparty i pewnie trzymać kierownicę.

 

Ciągłe trzymanie nogi na sprzęgle

Niektórzy sądzą, że nogę trzeba mieć cały czas na sprzęgle, by jak najszybciej ruszać z miejsca, zwłaszcza na światłach. Jednak prowadzi to do sytuacji, w której męczy się noga, sprzęgło szybko się zużywa, a co najważniejsze szybkie ruszenie, bez wcześniejszego rozglądnięcia się może doprowadzić do groźnego wypadku.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : cleverly.me

Reply