99% kobiet popełnia tych 5 błędów, a potem za to słono płaci!

Istnieje przekonanie, że miłość, która zaczęła się od pierwszego wejrzenia, taka pozostaje do końca. To nieprawda. Nad miłością trzeba pracować. Przekonują się o tym zwłaszcza kobiety, które są dużo bardziej emocjonalne niż mężczyźni. Sądzą, że mężczyznę w związku można dowolnie kształtować, bo przecież to on zabiegał o jej uczucia. 

Anna Itako, praktykująca psycholog, zajmuje się terapią par oraz ludzi, którzy nie potrafią sobie poradzić z zakończonymi związkami. Podsumowała swoje wieloletnie obserwacje na temat kobiet i ich podejścia do związku. Odnalazła 5 błędów, które najczęściej popełniają kobiety i przez które nieraz kończą się ich związki.1. Wykłady na temat, co jest nie tak

Kobiety mają tendencje do rozdrabniania każdego zdania na czynniki pierwsze i szukania w nich problemów. Gdy mężczyzna zapyta, dlaczego jesteś smutna, nie zaczynaj wykładu od tego, że dwa tygodnie temu powiedział, że idzie wiosna, więc trzeba zadbać o kondycję, przez co poczułaś się źle, czyli nieatrakcyjnie, a zatem powinnaś schudnąć, a z tego wynika, że mu się nie podobasz. Nie dokładaj i nie prowadź monologów o związku, zwłaszcza podczas długich podróży.  Mężczyzna będzie się czuł osaczony jak nieprzygotowany uczeń.

Couple Having Argument At Home


2. Ze skrajności w skrajność

Raz nalegasz na spotkanie, dostosowujesz się do chłopaka, by potem być niedostępna, nie odbierać telefonu. Należy pamiętać o tym, że kobieta, która zawsze biega za partnerem i podporządkowuje plan dnia pod niego, traci w oczach swoich i jego. Kobieta, która rządki i wydaje rozkazy jest dla mężczyzny nieatrakcyjna. Dlatego trzeba znaleźć harmonię i balans. Trzeba znaleźć wspólny czas, by razem robić pewne rzeczy. Jednak też trzeba mieć trochę przestrzeni dla siebie, swoje hobby czy cele, które realizujesz. To da ci poczucie własnej wartości i spełnienia.

wisegeekhealth.com

2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply