7 rażących błędów podczas golenia nóg! Podobno każda kobieta popełnia minimum 3 z nich!

Już Egipcjanie mieli swoje sposoby na pozbywanie się zbędnego owłosienia. Aby usunąć włosy z nóg czy spod pach używali oszlifowanych kamieni i ostrych muszelek.

Powszechnie wykorzystywali także miód oraz wosk z żywicy. Ich „nowatorskie” metody zostały rozpowszechnione po całym antycznym świecie. W średniowieczu nikt nawet nie słyszał o goleniu. Kobiety musiały zakrywać długim ubraniem prawie cale ciało, toteż nie czuły potrzeby depilowania czegokolwiek.

Było tak przez długie lata aż do roku 1915. Wówczas w czasopiśmie Harper’s Bazaar pojawiło się zdjęcie młodej i uśmiechniętej kobiety z ogólnymi pachami. Obok zdjęcia widniał slogan zachęcający do usuwania zbędnego owłosienia. Był to pewnego rodzaju przełom, ale tylko nieliczne kobiety sięgnęły wtedy po golarki, reszta wciąż była zarośnięta. W połowie lat 60. młode Amerykanki zaczęły masowo golić nogi i zaraziły tym trendem cały świat. Dziś żadna kobieta nie wyobraża sobie pokazać się z futrem na nogach, jednak nie wszystkie wiedzą, jak je prawidłowo depilować. Oto najczęstsze błędy popełniane podczas golenia. Następnym razem staraj się ich unikać!

1. Zostawianie golarki pod prysznicem

To niedobry zwyczaj, który wciąż praktykuje sporo kobiet. Ostrze nie powinno mieć kontaktu z wodą, gdyż zacznie rdzewieć, a na jego powierzchni zaczną rozwijać się bakterie i grzyby. Na skutek mikro podrażnień podczas golenia drobnoustroje przenoszą się na skórę i dochodzi do infekcji lub bakteryjnego zapalenia okołomieszkowego.

O innych rażących błędach przeczytasz na kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply