Ojciec zastanawiał się, dlaczego jedna z bliźniaczek nie jest do niego podobna. Test DNA dał zdumiewającą odpowiedź!

Kiedy rodzice oswoją się z myślą, że za kilka miesięcy w ich życiu pojawią się bliźniaki, zaczynają się zastanawiać czy będą do siebie podobne, czy też nie.

Aby się tego dowiedzieć, trzeba oczywiście cierpliwie czekać i liczyć, że wszystko będzie zgodnie z oczekiwaniami. Gdy komórka jajowa zostanie zapłodniona przez jeden plemnik i podzieli się na dwa identyczne embriony, wówczas dzieci będą takie same pod względem genetycznym. W sytuacji, kiedy dwie komórki jajowe zostaną zapłodnione przez dwa plemniki, rodzice mogą spodziewać się bliźniąt dwujajowych, niepodobnych do siebie.

Dzieci będą mieć zupełnie inny kod genetyczny oraz mogą mieć różną płeć. Czasem (choć naprawdę bardzo rzadko) zdarza się, że po owulacji zostaje uwolniona jeszcze jedna komórka jajowa i dochodzi do zapłodnienia przez plemnik pochodzący z innego stosunku płciowego (również od innego mężczyzny).

W wietnamskiej rodzinie mieszkającej w prowincji Hoa Binh przyszły na świat bliźniaczki. Wszyscy byli ogromnie podekscytowani i cieszyli się z narodzin aż dwóch słodkich szkrabów. Gdy miały dwa lata, zauważono znaczące różnice w wyglądzie. Co było tego przyczyną? O tym na następnej stronie!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : news24.com, northkoreatimes.com

Reply