Ten człowiek uratował tysiące osób! Czy kiedykolwiek słyszałeś o jego poświęceniu i odwadze?

Historia świata pełna jest tragicznych wydarzeń, które zmieniły życie milionów ludzi. Na szczęście w tych dramatycznych chwilach pojawiają się bohaterowie, którzy swą odwagą i honorową postaą, niosą nadzieję na lepsze jutro. Najwłaściwszym sposobem podziękowania im jest zachowanie pamięci o ich wielkich czynach, o czym nie zapomniała Rhea Mathews, wnuczka indyjskiego bohatera sprzed ćwierć wieku. 

Pod koniec ubiegłego stulecia toczyła się wojna w Zatoce Perskiej, rozpoczęta atakiem Iraku na Kuwejt w 1990 roku. Mieszkająca tam ludność cywilna znalazła się w przerażającej sytuacji bez wyjścia, którą spowodowała agresja Saddama Husajna. Mieszkało tam wówczas ponad 150 tysięcy osób indyjskiego pochodzenia. Nie można było zostawić ich bez pomocy, dlatego zaczęto zorganizować masową ewakuację, dzięki której obywatele Indii bezpiecznie powrócili do ojczyzny. Wśród bohaterów tamtych wydarzeń znalazł Sunny Mathews.


Wojna nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem konfliktu.

soldier-60707_960_720


Sunny Mathews był biznesmenem współpracującym z irackimi przedsiębiorcami. Kiedy wybuchł konflikt zbrojny, zaangażował wszystkie swoje środki i kontakty, by pomóc rodakom uciec z piekła wojny. Jak prawdziwy bohater nie myślał o sobie i swoim bezpieczeństwie, lecz za wszelką cenę pomagał ludziom, którzy jeszcze nie zdążyli opuścić Kuwejtu, a sam wyjechał dopiero wtedy, kiedy wszyscy zagrożeni obywatele Indii odlecieli w stronę ojczystego kraju. Poświęcenie, jakim się wykazał Sunny Mathews, nie zostało zapomniane. Pamięć o nim jest żywa wśród jego krewnych oraz w narodzie. O czynach bohatera przypomina jego wnuczka Rhea Mathews, umieszczając emocjonalny wpis na swoim profilu facebookowym. Przypomina, że jej dziadek wspomógł ewakuację prawie 170 tysięcy rodaków, narażając życie swoje i swojej rodziny. Wspomina go jako osobę skromną, która z pokorą odnosiła się do życia i była wdzięczna za jego dar. Okazała również swoją radość, że historia życia jej dziadka  wciąż porusza serca wielu ludzi i inspiruje twórców filmowych, którzy postanowili uwiecznić ją na ekranie. Rhea jest szczęśliwa z tego powodu, ponieważ pomoże to kultywować pamięć o bohaterze jej dzieciństwa.

Każdy naród może szczycić się swoimi bohaterami.

indie-1


Film oparty między innymi na życiu Sunny’ego Mathews’a nosi tytuł „Airlift”  i wyreżyserował go Raja Krishna Menon. Jest to jedna z najnowszych produkcji bollywoodzkiego kina, gdyż weszła na ekrany na początku tego roku. Historia głównego bohatera nie jest dokładną biografią Mathews’a, ponieważ łączy w sobie wątki dotyczące jeszcze innych osób, które również były zaangażowane w ewakuację z Kuwejtu. Główną rolę zagrał Akshay Kumar.

www.ibtimes.co.in

indie-2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : viralsection.com

Reply