7-letni chłopczyk uratował tonącego 2-latka! Tylko dzięki jego odwadze dziecko przeżyło

Opieka nad małym dzieckiem wymaga wielkiej uwagi i czujności od dorosłego, gdyż maluchy ciekawe świata nie zdają sobie sprawy z zagrożeń i nieświadomie narażają się na niebezpieczeństwo. Niestety zapomnieli o tym pewni amerykańcy rodzice.

W mieście West Valley City (stan Utah), na jednym z osiedli mieszkaniowych o mały włos nie doszło do tragedii z powodu braku ostrożności rodziców dwuletniego chłopca. Dorośli zajęci rozpakowywaniem zakupów stracili chłopca z oczu, a niepilnowany maluch wyszedł do ogrodu, później na ulice, następnie przecisnął się miedzy barierkami ogrodzenia i wszedł na teren basenu. Niestety po kilku minutach wpadł do wody, a z pomocą pospieszyło mu… inne dziecko!


cesar-galeana-p


Cesar Galeana to rezolutny siedmiolatek, który feralnego dnia szedł do kuzyna pograć w gry video. Przechodząc wzdłuż ogrodzenia odkrytego basenu usłyszał plusk. Wszedł więc na teren obiektu i zobaczył, że na wodzie rozpaczliwie próbuje utrzymać się mały chłopiec. Cesar bez wahania ruszył mu na ratunek.

Cesar zaniepokojony odgłosami znad basenu postanowił sprawdzić, czy ktoś nie potrzebuje pomocy

cesar-galeana-1


Na szczęście chłopcu udało się wyciągnąć tonącego malca, choć jak wspomina, bardzo się bał, że nie uda mu się pomóc na czas. Następnie odważny Cesar zaalarmował dorosłych, by zadzwonili po pomoc dla podtopionego chłopczyka. Po kilku minutach na miejscu była już karetka, która zabrała dwulatka do szpitala.

Chłopiec bardzo przejął się całą sytuacją, rozumiejąc jak była poważna

Dalsza cześć historii na drugiej stronie.

cesar-galeana-2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : littlethings.com

Reply