Jakiego numeru brakuje w ostatnim trójkącie? Odpowiedź na to pytanie zna zaledwie 3% osób mierzących się z tą zagadką! 

Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat” – Galileusz.

Matematyka od wieków uznawana jest za królową nauk, gdyż jej opanowanie pozwala na lepsze rozumienie świata. Warto więc ją dobrze poznać i zrozumieć, nawet jeśli z pozoru wydaje się bardzo trudna, bo znajomość matematycznych zasad była kluczem do wielu cennych odkryć z różnych dziedzin.

Matematyka powszechnie uważana jest za najtrudniejszy szkolny przedmiot, dlatego wielu uczniów unika jej lekcji, jak tylko może. Taka postawa na pewno da o sobie znać w przyszłości, gdyż negatywnie wpłynie na opanowanie różnych umiejętności w dorosłym życiu.

Na szczęście człowiek uczy się przez całe życie i zawsze może się nieco podszkolić z matematyki. Oczywiście robienie tego na własną rękę jest o wiele trudniejsze niż nauka w szkole, dlatego radzimy podczas obowiązkowej edukacji przyłożyć się do nauki matematyki, by nie mieć z nią kłopotów w przyszłości.

Nauka matematyki pozwala rozwinąć wiele cennych umiejętność np. uczy logicznego myślenia czy odszukiwania prawidłowości, których na pierwszy rzut oka nie widać. Jeśli jesteście ciekawi, czy to potraficie, koniecznie musicie zmierzyć się z poniższą zagadką.

Zadanie jest proste: trzeba w ostatnim trójkącie wpisać taką liczbę, by we wszystkich figurach występowała taka sama zależność. To bardzo trudna zagadka, którą w ciągu pierwszych 5 minut potrafi rozwiązać zaledwie 3% ludzi.

Poprawną odpowiedź znajdźcie już na drugiej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : deadbees.net

Reply