Kiedy dowiedziała się, ile jest warta bransoletka od teściowej z jej oczu popłynęły łzy. Takiego prezentu się nie spodziewała!

Każdy z nas marzy, by dzień na strychu lub pchlim targu kupić coś za grosze i przekonać się, że warte to jest bardzo wiele pieniędzy.

Nie każdemu to pisane. Chociaż zawsze takie tajemnice kuszą. Na świecie żyje wielu specjalistów, którzy zajmują się tylko tym – wyszukiwaniem niecodziennych rzeczy na pchlich targach i sprzedawaniem ich za wielkie pieniądze. Specjaliści są często proszeni, by wycenić posiadane przez różnych ludzi przedmioty i biżuterię.

 

Częściej właściciele przekonani o wielkiej wartości posiadanych rzeczy odchodzą z nie tęgą miną, gdy dowiadują się, że owszem dany przedmiot jest stary, ale nie świadczy to o jego wartości. Mało kto dowiaduje się, że posiadany przedmiot może spieniężyć za niezłą sumę.

Goffrey Munn zajmuje się zawodowo badaniem historii różnych przedmiotów i ustalaniem ich wartości. Ostatnio miał bardzo dobrą wiadomość do przekazania właścicielce bransoletki. Kobieta otrzymała ją na pamiątkę od teściowej, ta zaś dostała ją w prezencie od męża, wiele lat temu. Kupił ją na pchlim targu podczas podróży do Europy.

Co ustalił Munn, dowiesz się na kolejnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply