Jeśli po wyciągnięciu prania twoje ubrania nieprzyjemnie pachną, wiedz, że masz do czynienia z tym problemem. Zobacz, jak mu zaradzić!

Pleśń w pralce? Tak, to możliwe! Choć wydaje się, że maszyna jest absolutnie czysta to tylko pozory. Wewnątrz może zawierać sporo pleśni i osadu, który brzydko pachnie. Zarodniki pleśni podczas prania dostają się do ubrań, powodując nieświeży stęchły zapach.

Dlatego tak ważne jest, aby co jakiś czas zaglądać pod gumowe uszczelki, w których osadzają się zanieczyszczenia. Dziś przedstawiamy prosty sposób na usuniecie zalegającego w nich brudu.

1


Z pomocą przyjdzie wybielacz i zwykły ocet spirytusowy. Ale uwaga! Nie można łączyć ich razem. Najpierw trzeba wymieszać środek wybielający z ciepłą wodą i przetrzeć nim bardzo dokładnie uszczelki. Pamiętaj, aby założyć gumowe rękawice!

Clorox_Bleach_products


Uszczelki to małe przestrzenie, które ciężko się czyści, dlatego, aby mieć pewność, że brud ze wszystkich zakamarków zostanie usunięty, dobrze nasączyć w wybielaczu z wodą szmatkę i pozostawić ją na gumie ok. 30 minut.

Co robić dalej? O tym na następnej stronie!

2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : damn.com

Reply