Chłopiec podmienił butelkę tej małej dziewczynce. Napiła się tego, czego brakowało jej przez całe życie!

Dużo słyszy się o nierównościach społecznych na całym świecie. Są kraje, w których bogactwo styka się ze skrajnym ubóstwem, nowoczesne drapacze chmur ze zniszczonymi domami, przepełnione talerze z pustymi żołądkami. Wiele się o tym mówi, lecz niewiele robi.

Mnóstwo osób żyje w biedzie, niektórzy nie mają nawet dostępu do czystej wody. Szacuje się, że to prawie miliard osób! Brak zdatnej do picia wody, szczególnie źle wpływa na dzieci. Spożywając tą skażoną, zapadają na groźne choroby, w wyniku których często umierają.

Poniższy filmik przedstawia dwójkę dzieci, pochodzących z zupełnie z innych światów. Widzimy jeden dzień z ich życia. Budzą się rano, ubierają, jedzą śniadanie i wyruszają do szkoły. Zabierają na zajęcia po butelce wody. Chłopiec nalewa ją z kranu, dziewczynka z brudnej rzeki… Woda jest tak zanieczyszczona, że butelka robi się jasnobrązowa. Zobaczcie, co wydarzyło się później.

88


Czasem warto otworzyć oczy, by zobaczyć, w jak ciężkich warunkach żyją ludzie. Nie jesteśmy sami na tym świecie, traktujmy więc bliźnich z szacunkiem i nie wahajmy się im pomóc.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply