Gdy wysłuchałam dźwięków, znad brzegu Morza Adriatyckiego, wpadłam w zachwyt!

O hipnotyzującej współpracy pomiędzy ludzkością, a naturą można przekonać się w tym miejscu. Ten 230-metrowy brzeg morski wybudowany na wybrzeżach Chorwacji wykorzystuje energię wiatru i wód Adriatyku, by stworzyć idealna przestrzeń do odpoczynku. Ten efektowny brzeg został zaprojektowany przez architekta Nikola Basic i otwarty publicznie w 2005. 

Woda i wiatr dostaje się do środka poprzez małe otwory, znajdujące się w dole schodów. Dzięki temu tworzą się niepowtarzalne dźwięki, których można posłuchać jedynie przebywając na tym fantastycznym brzegu. Woda i wiatr dostają się przez otwory aż do najwyższych stopni.Miejsce jest bardzo popularnym deptakiem, idealnym miejscem na lunch zarówno dla miejscowych, jak i turystów. Ale nie zawsze tak było. 1


Po II wojnie światowej, w Zadarze widać było brzydkie konstrukcje betonowe, a wśród nich długi beton brzegowy. To w tym miejscu postanowiono wybudować nowa linię brzegową, która bez wątpienia jest dumą miasta. A jeśli chcesz posłuchać wspomnianych dźwięków, na końcu artykułu będzie film je prezentujący.

 


2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.Reply