Uparli się i nie oddali deweloperom swojego. Zobacz, jak bunt jednego człowieka wpływa na wygląd miast na całym świecie

Pieniądze to nie wszytko, często nawet grube miliony nie przekonały ludzi do opuszczenia swojej ziemi.

Ludzi kupują i sprzedają ziemię, kiedy miasta rozrastają się i peryferia zaczynają być coraz bliżej centrum, jej wartość wzrasta. Deweloperzy kupują za bezcen ziemię, by zaraz potem budować na niej osiedla, bloki i wielkie hotele, zarabiając na tym krocie. Przez adwokatów i pieniądze zdobywają ziemię, jednak nie zawsze jest to takie proste.

Mówi się, że starych drzew się nie przesadza. Starsi ludzie przywiązują się do swojej ziemi, a i młodzi nie raz nie dwa, mają w sobie sentyment do danego domu. I kiedy ktoś chce go kupić, nie pozwalają na to. Nie kusza ich wielkie sumy, nie przekonują lepsze i bardziej okazałe domy. Nie oddadzą swojej własności, a bezradni deweloperzy mogą tylko zmienić plany inwestycji. Zobaczcie, jak to wygląda w praktyce.

1. Edith Macefield nie sprzedała swojego małego domku, nawet w chwili, gdy inwestor chciał jej zapłacić okrągły milion. Jej upór stał się inspiracją dla twórców filmu „Odlot”, a przechodnie po jej śmierci przypinają baloniki do ogrodzenia domku.

2. Mery Cook nie sprzedała swojej przytulnej, małej kamienicy więc deweloperzy obudowali ją dwoma ogromnymi wieżowcami. Teraz kamieniczka wygląda jak dorysowana w dziecięcej książeczce.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : boredpanda.com

Reply