Żona była zła na męża, że nie pomaga jej w domu, jednak kiedy zobaczyła jego buty…

Łatwo oceniać innych z własnej perspektywy. Wydawać wyroki i mówić, że samemu postąpiłoby się inaczej, podjęło lepsze decyzje. Dlatego bardzo prawdziwe jest powiedzenie, że warto przejść się w czyichś butach, by poznać jego punkt widzenia, a potem ferować wyroki. 

Deire Sanford jest matką dwójki dzieci i żoną żołnierza z Południowej Karoliny. Jak większość żon, nie jest zadowolona, gdy jej mąż wraca po pracy, rzuca rzeczy w kąt i kładzie się na kanapie. Jednak Deire, zanim oceniła męża, spojrzała na jego buty, to pozwoliło jej dwa razy pomyśleć, zanim coś mu powiedziała. Podzieliła się swoim spostrzeżeniem z innymi kobietami.


shoes-1560610_960_720

Drogie Panie, słyszę często, jak narzekacie, że wasz mąż nic nie pomaga, gdy wróci po pracy do domu, że nigdzie nie chce wyjść i nawet nie sprzątnie za sobą. Wraca z pracy, narzeka, że jest zmęczony  po pracy i idzie na kanapę, włącza TV lub jakąś grę i spędza tak czas prawie do wieczora. Wiem, że wiele z nas ma tak samo. Jestem jedną z tych kobiet. Byłam zła, że mąż wraca po pracy i odpoczywa. Złapałam jego rzucone w przejściu buty. I wtedy się im przyjrzałam. Kupił je zaledwie 5 miesięcy temu.

Dopiero teraz zrozumiałam, jak okropna byłam, kiedy krzyczałam na niego, gdy mi nie pomagał. Buty nosi tylko do pracy, są to ciężkie i mocne buty wojskowe, a mimo to miały dziury w podeszwach. Ile on musiał w nich przejść, żeby tak się zniszczyły nowe buty. Teraz zrozumiałam, że po takim dniu ciężkiej pracy miał ochotę tylko odpocząć i pograć na konsoli z dziećmi.

Pisze po to, by zwrócić wam uwagę, że warto docenić ich trud. Wiem, że czasem robią bałagan, czasem zachowują się niedorzecznie, ale robią tak wiele dla nas. Mężowie wspierają nas, chronią. Nie zawsze pokazują nam, jak są wdzięczni za czysty dom, gotowy posiłek i opiekę nad dziećmi. Wiem, że mój mąż, choć często o tym nie mówi, docenia, że rano ma gotowe śniadanie do pracy i wyprasowany mundur, więc rano może pospać dłużej.

Mężowie są skałą, na której opieramy rodziny. Nie zapominajmy o tym i następnym razem, gdy mąż wróci zmęczony do domu, dajcie mu odpocząć. Przejdźcie się w jego butach.

z-1

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : hefty.co

Reply