„Jestem tylko pielęgniarką” wyznała kobieta, lecz za tymi słowami kryje się o wiele więcej

Mogę ocenić zdolność wydechową noworodka, ale jestem tylko pielęgniarką. Mogę uczyć pacjentów, opiekunów, młodszych lekarzy diagnozy, prognoz i sposobów leczenia, ale jestem tylko pielęgniarką. Byłam wykładowcą w szkole medycznej, uczyłam lekarzy jak przeprowadzać badania, ale jestem tylko pielęgniarką. 

3

 

Zawsze przedkładam dobro pacjentów nad własne, ale jestem tylko pielęgniarką. Tęsknię za dziećmi, opuszczam ich urodziny, występy w szkole, ale jestem tylko pielęgniarką. 

Mogę pobrać krew, zszyć i opatrzyć ranę, ale jestem tylko pielęgniarką. 

Rozumiem anatomiczne, psychologiczne i fizjologiczne różnice w każdej grupie wiekowej dzieci, wiem jak je traktować i dbać o nie, ale jestem tylko pielęgniarką. 

Mogę uratować dziecko, dorosłego i starszego, gdy zatrzyma a się akcja serca, ale jestem tylko pielęgniarką. 

5

 

Mogę podawać leki ratujące życie, obliczyć je na podstawie masy ciała. Mogę podać antidotum, mogę uratować życie, ale jestem tylko pielęgniarką. 

Zapewniam wsparcie emocjonalne, współczucie każdemu z pacjentów i ich rodzinom w najgorszych czasach, ale jestem tylko pielęgniarką. 

Pracowałam 12 godzin bez przerwy na toaletę czy kubek kawy, aby cały czas być przy pacjentach, ale jestem tylko pielęgniarką.

Mam doświadczenie, wiedzę i kompetencje, które ratują życie, ale jestem tylko pielęgniarką. 

Więc kiedy słyszę od kogoś, że jestem „tylko pielęgniarką” jestem dumna, że nią jestem!

2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : facebook.com

Reply