Zobacz jak powstają „super” zdjęcia wrzucane przez ludzie na Facebook czy Instagram. Uważaj, bo nie wszystko co widzisz w Internecie jest prawdą

Publikowanie prywatnych zdjęć na portalach społecznościowych jest bardzo popularnie, a niektórzy się nawet od tego uzależnili. Szczególne miejsce wśród prezentowanych w internecie fotek zajmują tzw. selfie, czyli zdjęcia robione samemu siebie.

Czy można wierzyć własnym oczom? Nie zawsze, zwłaszcza jeśli przeglądamy zdjęcia na portalach społecznościowych. Ich autorzy często koloryzują prezentowaną rzeczywistość, pokazując ją tylko z wybranej przez nich perspektywy, przez co zniekształcają realia swojego życia.


selfie-pas


Problem zakłamywania rzeczywistości na publikowanych na Facebooku czy Instagramie zdjęciach dostrzegł Hồ Anh Đức, młody Wietnamczyk. W związku z tym pokazał, że wcale nie trzeba Photoshopa i umiejętności grafika, by sprawić, że robione zdjęcie oszuka i zachwyci odbiorców oraz sprawi, że urośnie im gula zazdrości.

Jak się okazuje wystarczy pomysłowość i spryt, by pokazać alternatywną rzeczywistość, której pozazdroszczą wszyscy znajomi

selfie-1


Jeśli zazdrościcie koleżance stojącej na piaszczystej plaży czy koledze, któremu dziewczyna zrobiła fotkę podczas snu, to warto się zastanowić czy przypadkiem nie próbują oni nas wkręcić i tylko udają fotografowane sytuacje. A może sami tak robicie?

Cała prawda o robieniu selfie i nie tylko

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply