Oto co dzieje się w mózgu dziecka, gdy pocałuje je mama! Obraz z rezonansu magnetycznego mówi więcej niż tysiąc słów

To zazwyczaj u matki szukają pocieszenia i zwracają się do niej w sytuacji zagrożenia. Niemowlak zaczyna bać się obcych i protestuje, kiedy matka się od niego oddala. Takie zachowania są dowodami na to, że maluszek rozwinął silną więź z matką.

Badania dowiodły, że dzieciaki bardzo dobrze reagują na wszystkie czułości ze strony matki. Zaleca się, aby jak najczęściej je przytulać i całować, gdyż wówczas w ich mózgach dzieją się fantastyczne rzeczy.

Poniższe zdjęcie w przepiękny sposób pokazuje więź matki z dzieckiem. To obraz rezonansu magnetycznego neurobiolog Rebeki Saxe i jej dwumiesięcznego synka. Kobieta całuje go w czoło i przytula. Mózg maluszka wydaje się gładszy i ciemniejszy niż matki. Jest tak, ponieważ zawiera znacznie mniej substancji białej, która składa się z mieliny. To tkanka tłuszczowa działająca jako izolator dla przewodów przenoszących wiadomości w mózgu.Całowanie maluszka wywołuje relację chemiczną w mózgu. Wydziela się oksytocyna nazywana często hormonem miłość, która stymuluje przywiązanie i uczucia. Pocałunki uwalniają ponadto dopaminę, serotoninę i wazopresynę, która wiąże partnerów oraz matki z dziećmi.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply