Była jedną z wielu żon dużo starszego mężczyzny! Gdy uciekła z sekty, opowiedziała ze szczegółami, co działo się w tej chorej społeczności

Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich został założony w 1830 roku przez Josepha Smitha i z powodzeniem funkcjonuje w wielu państwach do dziś.

Najwięcej jego wyznawców jest w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Brazylii, Chile oraz na Filipinach. Członkowie Kościoła włączają się w normalne życie krajów, w których żyją i wykonują różne zawody. Na rzecz społeczności przekazują dziesięcinę, czyli 10% swoich dochodów. Często poglądy i zachowanie mormonów wywołują oburzenie. Wszystko przez nieodpowiednie traktowanie kobiet, przemoc i szybkie wydawanie za mąż dzieci.

Carolyn Jessop 21 kwietnia 2003 roku wraz z ośmiorgiem dzieci opuściła kolonię poligamistów (wiernych odłamu fundamentalistycznego Kościoła Jezusa Chrystusa Dnia Ostatniego). Była pierwszą osobą, która wyrwała się ze społeczności zlokalizowanej w Colorado City w Arizonie. Gdy Carolyn miała 18 lat, została zmuszona do poślubienia 50-letniego Merrila Jessopa. Nie była jego jedyną żoną. Mężczyzna miał jeszcze sześć innych kobiet!

Miała z nim 8 dzieci, a z innymi żonami Merril doczekał się ponad 30 potomków. Społecznością zarządzał Warren Jeffs, który sprawował funkcję prezydenta i proroka. To on decydował o najważniejszych sprawach w tym o zawieraniu małżeństw. Gdy Carolyn dowiedziała się, że planuje wydać za mąż jej 14-letnią córkę, nie mogła na to pozwolić. Postanowiła uciec, aby nie spotkał jej podobny los jak matkę. Po opuszczeniu koloni przez Carolyn i jej dzieci przeniesiono społeczność do Teksasu i wprowadzono jeszcze więcej restrykcji, uniemożliwiających wydostanie się ze społeczności.

Przejdź na kolejne strony, aby dowiedzieć się więcej o jej życiu. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : marketium.ru

Reply