Dużo śpisz, wszystko zostawiasz na ostatnią chwilę? To jedne z oznak, że jesteś bardzo inteligentną osobą! Naukowcy podali ich 9!

Inteligencja i błyskotliwość nie zawsze idzie w parze z pracowitością.

Naukowcy cały czas badają, jak rozwija się ludzka inteligencja, co decyduje, że jedne osoby radzą sobie z zadaniami szybko, a inne trudzą się nad drobiazgami. Czy można sobie to wypracować, czy to tylko geny? Co jakiś czas pojawiają się nowe badania i odkrycia. Behawioryści przyglądają się inteligentnym osobom, by przekonać się, jakie mają cechy wspólne.

Inteligencja pozwala człowiekowi radzić sobie z problemami szybko i sprawnie. Wykorzystywać wszelkie możliwe sposoby, by żyło się człowiekowi lepiej. Nie jest związana z wiedzą, czy umiejętnościami. Ale z pewnością pomaga w ich wykonywaniu. Inteligentne osoby znajdą sposób, kiedy ktoś mniej inteligentny będzie się trudził. Wysokie IQ łączy się, według naukowców z cechami charakteru i osobowości, które nie uznajemy za pozytywne.

Poznaj te cechy, bo może okazać się, że jesteś geniuszem, tylko o tym nie wiesz. Jeśli odnajdujesz w sobie te cechy, kto wie, może tłumisz w sobie wielki potencjał i inteligencję, wystarczy wiara w siebie :)

1. Masz skłonności do lenistwa

Eksperyment przeprowadzony przez naukowców wykazały, że osoby z wysokim IQ więcej skupiają się na myśleniu niż działaniu, dlatego sprawiają wrażenie bardziej leniwych. Nie mają potrzeby zapychać swojego harmonogramu po brzegi. Oczywiście musi iść to w parze z inteligentnymi rozwiązaniami problemu, nie tylko patrzeniem w sufit i drzemaniem.

2. Zapominasz o drobiazgach

Doskonała pamięć zawsze była oznaką inteligencji, ale najnowsze badania pokazują bardzo inteligentne osoby niepamietają drobiazgów. Takie zapominalstwo sprawia, że mózg nie koncentruje się na nich tylko na całości i pracy nad rozwiązaniami. Zatem nie bądź na siebie zły, jeśli zapomnisz o czymś, twój mózg robi miejsce na nowe wielkie projekty.

3. Nie obce ci są przeklaństwa

Okazuje się, że klęcie w czasie wypowiedzi nie jest domeną mało inteligentnych osób. Wplatanie kwiecistych przekleństw pokazuje twoją inteligencję. Pokazuje to umiejętności i gibkość twojego mózgu. Jednak należy pamiętać, że przekleństwa nie robią dobrego wrażenia, zwłaszcza na nowo poznanym rozmówcy.

4. Jesteś ufny

Okazuje się, że inteligentne osoby są też ufne, może ze względu na fakt, że widzą życie lepszym. Naukowcy zauważają, że inteligentne osoby przejmują się mniej i mają mniej problemów zdrowotnych. Zaufanie zatem jest nie tylko dobre przyjemne, ale też dobre dla twojego zdrowia.

5. Masz kota

Wiele osób uważa, że ludzie posiadający kota są spokojniejsi i bardziej wrażliwi, a także mają wyższy iloraz inteligencji. Posiadacze psów są zaś bardziej towarzyscy, otwarci i rozrywkowi. Miłośnicy kotów dostają więcej punktów za inteligencje, ale nie zmienia to faktu, że opieka i posiadanie jakiegokolwiek zwierzaka rozwija człowieka i czyni go lepszym.

6. Nie lubisz czerwonego mięsa

Ciekawe badanie przedstawiono niedawno, ludzie którzy są inteligentniejsi, chętniej sięgają po drób, ryby i warzywa niż po czerwone mięso. Jednak autorzy badania zauważają także, że to, co ląduje na naszych talerzach, jest uzależnione od wielu czynników – zamożności, wychowania, kręgu kulturowego i miejsca zamieszkania.

7. Dajesz dobre pomysły

Inteligentne osoby potrafią doskonale wymyślać niekonwencjonalne rozwiązania, dbać o ich perfekcje, ale często nie potrafią ich zrealizować bądź używać w życiu. W głowie mają wszelkie rysunki, wzory i potrzebne rozwiązania, ale często potrzebują kogoś, kto im to poskłada w całość.

8. Mało śpisz

Inteligentni ludzie mają tendencję do spania do późna, ale też późnego chodzenia spać. Dlatego zawsze chodzą niewyspane, zwłaszcza gdy mają jeszcze inne obowiązki, które wiążą się w porannym wstawaniem. Jeśli spędzasz noce nad nowymi projektami i obiecujesz sobie, że jutro się wyśpisz, oznacza to, że jesteś bardzo inteligentną osobą.

9. Obgryzać paznokcie

Obgryzanie paznokci zawsze było uznawane za nerwowy tik, ale ostatnie badania wskazują, że jest to tez oznaka inteligencji. Według naukowców obgryzanie paznokci, skubanie włosów to oznaka znudzenia i próba dążenia do zajęcia się czymkolwiek.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brigside.me

Reply