Te 7 pytań pomoże ci odnaleźć cel w życiu. Masz odwagę zadać je sobie?

Każdy z nas od czasu do czasu czuje się zgubiony, nie ma pomysłu co dalej. Uważamy, że czas ucieka nam na rzeczy, które nie mają znaczenia. Jednak nie potrafimy sprecyzować, co tak naprawdę chcemy od życia, bo do końca sami tego nie wiemy. Nie możemy odnaleźć celu, a przez to zaczynamy się denerwować i nasza frustracja zabiera nam energię i czas. 

Jeśli tak właśnie się czujesz, że nie wiesz co robić dalej. Zadaj sobie te pytania, pomogą ci rozjaśnić myśli i złapać cienką nić prowadzącą do odpowiedzi.1. Jakie pasje towarzyszyły ci w dzieciństwie?

Co emocjonowało się, gdy byłeś młodszy? Zbierałeś figurki, czasopisma tematyczne? Kiedy przestałeś to robić, kiedy porzuciłeś pasję i dlaczego? Często wynika to z braku czasu albo z presji społeczeństwa, że już jesteś za duży.  Pomyśl o swoich pasjach z dzieciństwa, czy nadal je lubisz, czy całkiem się zmieniły.

1a


2. Co robisz, by wypełniać wolny czas?

Nie masz pracy i spędzasz czas w domu, co robisz? Masz plan dnia czy czas przecieka ci przez palce. Jak spędzasz wolne chwile, czas po pracy? Wypełniasz go efektywnie czy narzekaniem i oglądaniem tv? Zapisz pomysły, co chciałbyś robić w wolnym czasie i po prostu zacznij to robić, przestać wszystko odkładać na jutro.

2a


3. Co sprawia, że zapominasz o świecie wokoło?

Kiedy pracujesz nad czymś, co cię pochłania, czas niezauważenie mija. Zapominają jeść i pić, całkowicie dają się pochłonąć temu, co robią. Kiedy tak miałeś?

3a


4. Jakie problemy cię dręczą?

Jakie nowe rzeczy lubisz poznawać? Czego szukasz w wiadomościach? Czasami dręczy nas to, że nie mamy pasji, ale wystarczy się rozejrzeć i z pewnością coś cię zainteresuje. Wiadomo, początki są trudne, zdobywanie podstawowej wiedzy i rozwijanie jej, na to potrzeba czasu. Pamiętaj, że ten czas i tak upłynie!

a

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply