Gdy nauczyciel rozdał im kartki i kazał je zmiąć, nie sądzili, że dostaną jedną z najcenniejszych lekcji życia

Czasem wystarczy prosty przykład, by coś komuś dobitnie uświadomić czy pokazać.

Praca nauczyciela nie należy do najłatwiejszych, głównie ze względu na zachowanie uczniów. Nastolatkowe poszukują własnej drogi, więc często buntują się i nie słuchają dorosłych, co utrudnia dotarcie do nich z ważnymi życiowymi prawdami, które zapewne pomogłyby im w życiu.

Prawdziwie zaangażowany nauczyciel, dla którego wychowanie młodzieży jest pasją, zawsze znajdzie sposób, by zaciekawić młodych ludzi. Aby dotrzeć do niesfornego nastolatka, trzeba wpierw pokazać mu, że głoszone prawdy to nie tylko czcze gadanie, a realne odniesienia do dotykającej go rzeczywistości.

Pewien nauczyciel ze Stanów Zjednoczonych, postanowił wyjaśnić swoim uczniom ważną kwestię w dość nietypowy sposób. Mężczyzna posłużył się prostym eksperymentem, który uświadomił uczniom wartość edukacji, jaką pobierają w swojej szkole.

Nauczyciel zaczął swój eksperyment od rozdania wszystkim uczniom czystej kartki papieru. Ku zdziwieniu młodzieży belfer poprosił, by każdy zmiął swój arkusz w kulkę. Licealiści uczynili to z ochotą i byli coraz bardziej zaciekawieni nietypowym przebiegiem lekcji.

Następnie nauczyciel powiedział:

Każdy ma szansę stać się zamożnym człowiekiem sukcesu. Przyjmijmy, że aby tak się stało, trzeba trafić swoją kulką do kosza na śmieci ustawionego na środku sali pod tablicą.

Jak zakończył się ten eksperyment? Sprawdźcie na kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : twentytwowords.com

Reply