Charlie Chaplin był kobieciarzem, który terroryzował młode kochanki. Kim była kobieta, która go usidliła?

Czwarta żona

Był rok 1942, opinia publiczna huczała o romansach Chaplina, o jego rozwodach, uwodzeniu młodych kochanek, nieuznanych dzieciach, aborcjach. Właśnie wtedy w życiu aktora pojawiła się 17-letnia Oona O’Neill. Chaplin szukał aktorki do swego nowego filmu. Agentka młodej dziewczyny zaaranżowała ich spotkanie. Chaplin stwierdził, że Oona jest zdecydowanie za młoda do tej roli, nie była jednak za młoda dla niego. 

Wcześniej dziewczyna spotykała się z pisarzem Jeromem Salingerem, autorem „Buszującego w zbożu”. Mężczyzna był na froncie II Wojny Światowej. Po powrocie chciał się jej oświadczyć, ale Chaplin go wyprzedził. Odbił też Oonę własnym synom, którzy zażarcie rywalizowali o jej względy. Oona wyszła za Chaplina w 1943 r. Miała tedy 18 lat, on – 54. Dzieliło ich 36 lat i nikt nie dawał im szans. Każdy myślał, że dziewczyna skończy tak, jak poprzednie żony gwiazdora. O dziwo jednak stało się inaczej. Małżeństwo przetrwało długie 34 lata. 

Na zdjęciu Oona z dziećmi Chaplina w tym synem, Sydneyem, który rywalizował o jej względy

Dla męża Oona a porzuciła karierę aktorską. 

Byłem bardzo szczęśliwy: w końcu obok mnie była prawdziwa żona, a nie kobieta, która chciała zrobić karierę. To prawda, byłem pewien, że kino straciło wspaniałą aktorkę komediową z doskonałym, delikatnym poczuciem humoru. Ale nie chciałem się nią z nikim dzielić – wyznał później Chaplin. 

Parze urodziło się ośmioro dzieci! Ostatnie, gdy Chaplin miał 73 lata. Chociaż on nie chciał się z nią dzielić, ona musiała, bo zdrady aktora nie ustały. Mężczyzna nie był jej wierny praktycznie do końca. Miał ją zdradzać ze swą trzecią żoną, Paulette, która była chyba jego jedyną prawdziwą miłością.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply