Lekarze powiedzieli, że nie doczeka swoich pierwszych urodzin, a matka rozpłakała się na jej widok. Poznajcie „Calineczkę”, dziewczynkę, która nie miała prawa przeżyć!

Kobieta pomyślała, że to nic dziwnego, w końcu Charlotte będzie wcześniakiem, więc ma prawo być trochę mniejsza od innych dzieci. Była w szoku, gdy się okazało, że noworodek waży 450 gramów i mierzy zaledwie 25 centymetrów! Emma przyznaje, że początkowo była wstrząśnięta, gdyż nie była przygotowana na taki obrót spraw i spodziewała się zdrowego, silnego dziecka.

charlotte2

Charlotte była bardzo mała i krucha. Chwilami miałam wrażenie, że zaraz przełamie się na pół. Na dodatek jej buzia wyglądała zupełnie inaczej niż u innych dzieci. Pamiętam, że popłakałam się, gdy ją zobaczyłam. Później jednak zrozumiałam, że muszę otoczyć ją opieką i ochronić przed całym światem — wspomina matka dziewczynki.

Okazało się, że córeczka Emmy cierpi na rzadką chorobę genetyczną — karłowatość pierwotną Majewskiego, która dotknęła zaledwie 100 osób na świecie! Później lekarze powiedzieli rodzicom, że oni również są jej nosicielami, tylko u nich nie doszło do tak rażących zmian.

charlotte4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : perfeito.guru, boredomtherapy.com

Reply